Hakkında

Evli ve bir çocuk annesi olan Uzm. Psk. Gözde AY NALBANTOĞLU, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Türkiye’nin çeşitli illerinde tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Türk Psikologlar Derneği’nin akredite çerçevesinde bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Psikoloji(İngilizce) bölümüne girmiş olup “onur” belgesiyle bu programdan mezun olmuştur.
Lisans eğitimi sırasında çocuk psikolojisine ilgi duyan Gözde AY NALBANTOĞLU, iki yaz döneminde Bakırköy Prof. Mahzar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin psikiyatri servisinde staj programını tamamlamış olup, psikoz ve nevroz kliniklerinde farklı psikopatolojileri gözlemleme ve çalışma şansını yakalamıştır.
Dört yıllık lisans eğitiminin ardından "Psikolog" payesini alan Gözde AY NALBANTOĞLU, psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır. Yüksek Lisans programında Doç. Dr. Reyhan SAYDAM danışmanlığında "6 İle 11 Yaş Arasında Çocuklarda Görülen Ruhsal Sorunların Annelerin Bağlanma Düzeyi, Çocuk Yetiştirme Tutumu ve Aile İşlevleri İle Olan İlişkisi" adlı teziyle "Uzman Psikolog" payesini almaya hak kazanmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde uzun zaman psikolog olarak çalışmış bulunan Gözde AY NALBANTOĞLU, bu süre içerisinde Down Sendromu, Yaygın Gelişimsel ve Dil-Konuşma Bozukluğu olan, Zihinsel, İşitsel ve Bedensel Engelli bireyler ile çalışmış olup, özel bireylerin ebeveynlerine danışmanlık hizmeti vermiştir. Aynı zamanda çocukların eğitim programlarının hazırlanmasında, grup eğitimlerinin düzenlenmesinde ve aile seminerleri verilmesinde sorumlu olmuştur.
Üniversitelerin Çocuk Gelişimi Programında bulunan öğrencilerine "Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı" – "Öğretim Yöntemleri" - "Özel Eğitim" derslerini vermiş olan Gözde AY NALBANTOĞLU eğitim sektöründe öncü olan bir özel okulda "Bölge Mentörlüğü" yapmaktadır.
Ailelere yönelik seminer, atölye gibi çalışmaları uygulayan Gözde AY NALBANTOĞLU, aynı zamanda da çeşitli kurum ve şirketlere stres yönetimi, etkili iletişim teknikleri, öfke kontrol yöntemleri gibi konularda eğitim ve seminer programları düzenlemiştir.
Mesleğine tutkuyla bağlı olan Gözde AY NALBANTOĞLU İstanbul Belediyeleri ile bir çok proje gerçekleştirmiş olup, "Sosyal Sorumluluk" adına çalışmalar yapmıştır. Alanında gelişmeleri takip etmek adına değerli uzmanlardan çeşitli eğitimler almaya devam eden uzman, özel danışmanlık merkezlerinde çocuklara ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir.

gozde-nalbantoglu

 

 

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın!

Looking for help is sign of strength

Individual treatment is often termed as psychotherapy, and is meant to help people with their emotional issues, which can …

Get the most out of your work day

There are many emotional issues that find a corner in our heart, and refuse to die down. With time, these issues can transform …